BeeGym – BIO pomôcka proti klieštikovi

13,50 

BeeGym bolo vyvinuté na základe princípu, že jednoduchým zariadením môžu byť včely povzbudzované, aby sa častejšie čistili a tým odstránili roztoče varroa

Kategórie:

Popis

BeeGYM je patentované zariadenie, ktoré pomáha v boji proti klieštikovi

 

BeeGym bolo vyvinuté na základe princípu, že jednoduchým zariadením môžu byť včely povzbudzované, aby sa častejšie čistili a tým odstránili roztoče varroa.

Vďaka jedinečnej kombinácii špeciálne navrhnutej pomôcky  na vzájomnú  interakciu.

BeeGym podporuje a zlepšuje prirodzené správanie včiel medonosných  a pomáha pri odstraňovaní roztočov varroa z kolónie.

 

Kľúčové fakty

·  BeeGym je zariadenie, ktoré včely používajú na uvoľnenie alebo poranenie roztočov varroa a iných                parazitov.

·   BeeGym je bez chemikálií a funguje po celý rok.

·   BeeGym sa ľahko inštaluje a môže byť použitý v každom modernom type úľa s otvoreným                             sieťovaným dnom.

·    BeeGym by sa malo používať v rámci stratégie integrovanej ochrany proti škodcom.

Čo je BeeGym ?

BeeGym je prvou mechanickou pomôckou na svete, ktorá pomáha  včelám zbaviť sa roztoča varroa.

 Bee Gym je pomôcka z plastu a silónu, ktorá umožňuje včelám odstrániť, poraniť roztoče varroa .Na kostre s plastu sú rôzne výbežky , ktoré pomáhajú včelám odstrániť roztoče z brucha a chrbta. Zlikvidované a poškodené roztoče spadnú do spodnej časti úľa, preto by sa dno malo pravidelne kontrolovať a  vyprázdňovať . Včely dobrovoľne používajú Bee Gym počas celého roka, vrátane medobrania.

 

Ako používať Bee Gym ?

Bee Gym má mimoriadne jednoduchú inštaláciu. Jednoducho ho umiestnite na sieťované dno počas rutinnej kontroly. Včelia „posilňovňa“ môže byť ponechaná na mieste po celý rok, s výnimkou pravidelného čistenia.

Včelia „telocvičňa“ by mala byť umiestnená v rušnej časti kolónie, buď na sieťovanom dne úľa, približne 2 cm dozadu od vchodu do úľu alebo na vrchu rámikov nad mladom.

Prístroj orientujte tak, aby bol názov Bee Gym navrchu čitateľný.

Skontrolujte, či sú silóny napnuté a či sú výbežky na kostre  umiestnené vo svojich zarážkach. Napnuté silóny a malé plastové výbežky smerujú hore.

Čistenie BEE-GYM

–   Stačí pomôcku umyť v nádobe s rozrobenou umývacou sódou. Takto ošetrená pomôcka môže byť v úli po        celý rok.

Výhody Bee Gym:

Bez chémie:  Bee Gym je fyzická pomoc pre včely.

Ekonomický: Bee Gym má vysokú trvanlivosť a žiadne dodatočné náklady, čo z neho robí vysoko ekonomickú investíciu.

Žiadne nadpráca: Bee Gym môže byť ponechaný v úli celý rok.

Trvalo udržateľný: Bee Gym podporuje prirodzenú vzájomnú starostlivosť včiel, čo vedie k čistejším kolóniám, ktoré sú lepšie schopné zvládnuť škodcu klieštik varroa.

Integrovaná:  Bee Gym je ideálnou súčasťou prístupu integrovanej ochrany proti škodcom pre kontrolu varroa.

Tipy na použitie

Umiestnite BeeGym v rušnej časti kolónie, asi 2 cm dozadu od úľového vchodu alebo na vrchu plodových rámikov. Podložte pod sieťované dno podložku potretú lepkavou hmotou (podložka z plastu alebo papier potretý vazelínou), aby ste pozorovali spad roztočov Varroa. Podložky treba pravidelne kontrolovať a vymienať.

Nechajte medzeru medzi úľovým vchodom a BeeGym,aby sa robotnice s peľovými “košíkmi“ mohli vyhnúť BeeGym.

Presúvajte BeeGym po úli, aby sa stimuloval väčší záujem včiel.

Ponechajte BeeGym v úli počas celého roka, pretože zlepšuje interakciu medzi včelami a pomáha včelám zbaviť sa roztočov varroa.

Dbajte na to, aby včely mali dostatočnú medzeru (minimálne 15 mm) a mohli sa pohybovať okolo BeeGym. Tým bude využitie BeeGym efektívnejšie.

Čistite BeeGym s umývacou sódou pravidelne, aby ste odstránili prebytočný  propolis. Nerobte si starosti, ak včely pokryjú rámček vrstvou propolisu ,nemá to žiadny vplyv na jeho funkčnosť.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “BeeGym – BIO pomôcka proti klieštikovi”